2 Şubat 2017 Perşembe

Aras Kargoya Ticari Kayyum Atandı İşte Detaylar

  2 yorum

Aras Kargoya Ticari Kayyum Atandı İşte Detaylar


Aras Kargo Anonim Şirketi'ne şirketin A grubu hissedarı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Evrim Aras'ın yapmış olduğu müracaat neticesinde İstanbul Anadolu 5. Asliye tecim Mahkemesi tarafınca ticari kayyum atandı.

Aras Kargo tarafından yapılan açıklamada, şirketin dünya markası olma stratejileri kapsamında 2013 senesinde ortak olduğu Austrian Post’un yatırım planları dahil, şirketin gelecek vizyonu ile ilgili verdiği aslabir sözü tutmaması, şirketin büyümesini engellemesi ve tüm bu planlı adımların sonucunda da şirketin yüzde 50 hissesini daha alma talebini iletmesi neticesinde ortaklığın sona erme noktasına geldiği bildirildi.

Açıklamada, Evrim Aras'ın, yaşanan anlaşmazlıklar neticesinde 6 aydır yönetim kurulunun etkin olarak vazife yapamaması ve bu durumun şirketin gmeşhurk faaliyetlerini, özellikle eleştiri örutubet taşıyan yatırım süreçlerini ve bir Türk markası olan Aras Kargo'nun vizyonunu olumsuz etkilemeye başlaması üzerine konuyu tecim mahkemelerine taşıdığı belirtilerek, tüm bunlara ilave olarak yabancı ortağın şirket içerisinde yürüttüğü planlı çalışmalarına yönelik de ek hukuki süreçleri başlattığı kaydedildi.

Aras Kargoya Ticari Kayyum Atandı İşte Detaylar


Açıklamada, şu değerlendirmelere yer verildi:


"Evrim Aras'ın Avusturyalı azınlık ortağıyla ilgili güven ortamının kalmaması ve yabancı ortağın ortaklığın başından beri şirketin değerini düşürmeye yönelik planlı adımlar atması sebebiyle, Aras Kargo'nun büyümesine destek verecek kararların alınması hedefiyle yapmış olduğu hukuki başvurular sonuç verdi ve bugün İstanbul Anadolu 5. Asliye tecim Mahkemesi tarafından Aras Kargo’ya ticari kayyum olarak İleri Akıncı atandı. İlk aşamada 3 ay süresince vazife meydana getirecek olan Akıncı, sektöründe lider ve bir dünya markası olma yolunda kararlı adımlarla yürüyen bir Türk şirketinin yine güçlenerek yoluna devam edebilmesi için şirketin eleştiri kararları mevzusunda çözüm üretilmesine destek olacak ve en önemlisi şirketin menfaatlerini koruyacak.

Özellikle şirketin günlük finansal süreçlerinin kasıtlı olarak engellenmesi ve biroldukça önemli yatırımın göz ardı edilmesi şeklinde tehlikeli sonuç sorunlarda da çözüm sağlayacak. Şirketimizin; küçük ortağı Austrian Post tarafından, ülke olarak yaşadığımız olumsuzluklar ve içinden geçtiğimiz kritik dönemler fırsat bilinerek

ele geçirilmeye çalışılmasına ve ülkemizin ve sektörün önemli bir değeri olan Aras Kargo’ya zarar verilmesine asla izin vermeyeceğimizi belirtir, geçmişe dönük her türlü konunun hukuki çerçevede inceleneceğini de kamuoyunun bilgisine sunarız."

AA

2 yorum :

  1. Aras kargo 2016 yılında oldukça sorunlu bir taşıma firması olmuştu umarım ki 2017 yılında taşıma hizmetlerini sorunsuz şekilde gerçekleştirirler. Yazı çok faydalı olmuş paylaşımınız için tşkler.

    YanıtlaSil
  2. Kargo firmaları arasında en iyisi bence. Farklı işler dönüyor olmalı şu an. Sanırım sahipleri arasında bir anlaşmazlık var. Umarım sektörden yok olup gitmezler. Zaten kaç tane kargo firması var ki Türkiye'de. Aras'ın bitmesini istemeyiz.

    YanıtlaSil

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.