13 Ocak 2017 Cuma

Üzgünüz, Bir Hata Oluştu Sosyal Ağ Hataları

  Hiç yorum yok
Sosyal medya üzerinde inceleme başlatıldığının ve 68 bin 774 kişi hakkında soruşturma başlatıldığının duyurulmasının ardından gün içinde bazı kullanıcılar facebook hesabına giremedi. ''Üzgünüz, bir hata oluştu '' mesajı ile karışılaşan kullanıcılar hesaplarının inceleme altına alındığını düşündü..
AKP'nin sosyal medya operasyonları sürüyor. Son 6 ayda sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Twitter üzerinden paylaşımları gerekçesiyle 68 bin 774 hesap hakkında ihbarda bulunuldu. Bu hesaplardan 21 bin 723'ünün kullanıcısı tespit edilirken, 47 bin 24 hesabı kullanan şüphelilerin tespiti için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.
Yapılan tespitlerin ardından düzenlenen operasyonlarda internet üzerinden paylaşımları nedeniyle 3 bin 861 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden bin 734'ü tutuklanırken, bin 317 kişi adli kontrol şartıyla, 810 kişi ise ifadeleri alındıktan sonra emniyetten serbest bırakıldı.
Konuya ilişkin çalışmaların sürdüğü ve cumhuriyet savcılıklarında gözaltı talimatı bekleyen 17 bin 862 dosyanın bulunduğu öğrenildi.

Üzgünüz, Bir Hata Oluştu Sosyal Ağ Hataları

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.