25 Aralık 2016 Pazar

Nokia ve Apple birbirine girdi! peki sebebi ne!

  Hiç yorum yok
Telefon üreticilerinin patentli teknolojileri için birbirini durmadan mahkemeye verdiği günleri hatırlıyorsunuzdur. O günler henüz bitmiş değil.
Telefon piyasasında adını artık pek görmediğimiz Nokia, Çarşamba günü yaptığı bir açıklamaya göre Apple'ı sahip olduğu 32 yeni akıllı telefon patentiyle ilgili dava etti. Microsoft, 2014'teki Nokia satın almasıyla yılan oyunu oynadığımız Nokia telefonların sonunu getirmiş olsa da, firmanın tamamını almamıştı. Firmanın patent işini yürüten Nokia Technologies, Microsoft'un satın almadığı bölümler arasında bulunuyor.
Apple hakkında şikayette bulunan Nokia Technologies, Apple'ın 2011'de belirli patentler için ödemede bulunmaya başladığını, ancak bu 32 ek patent için ödeme yapmadığını söylüyor. Şikayete konu olan patentler, "ekran, kullanıcı arayüzü, yazılım, anten, yonga seti ve video kodlamayı" kapsıyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.