19 Temmuz 2016 Salı

Yahoo Kan Kaybediyor

  Hiç yorum yok
Bugün yapılan açıklamaya göre şirketin hisseleri yıldan yıla %44’lük bir düşüş içerisinde. İkinci çeyrek rakamlarına göre hisse başına 16 centten 9 cente düştü. Yapılan açıklamada Tumblr için çok fazla para ödendiği de yer alıyor. Bunun sonucunda yaşanan kayıp ise tam 482 milyon dolar. Tumblr değer olarak gerçek değerinden çok daha büyük bir değere sahip olduğundan beri şirketin gelir gider tablosunda yer alıyor. Bu yılın başında Tumbler’ın değeri beklenen kar miktarının 230 milyon dolar altında kaldığı açıklanmıştı. Ancak şirketin karı geçen yıla göre 65 milyon dolar artarak 1.35 milyar dolara çıktı. Bu artış Haziran ayı ile sona eren üç aylık dönemde gerçekleşti.
Bu hafta itibariyle Yahoo için yapılan tekliflerin sonuna yaklaşılıyor. Şimdiye kadar en büyük teklifi GSM şirketi Verizon yapmış durumda. Kesin bir açıklama olmasa bile şirketin yaklaşık olarak 3.5 milyar dolar ile 5 milyar dolar arasında bir miktara satılması bekleniyor. Tumblr satın alındığından beri ekonomistler şirketin çok para ödediğini söylüyordu. Yapılan açıklamaya bakıldığında bu söylemlerin doğruluğuna kesin gözle bakılıyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.