9 Mayıs 2016 Pazartesi

Windows 10’a ücretsiz geçişin Son Günleri

  Hiç yorum yok

Microsoft, Windows 10 işletim sistemine geçişin sonuna gelindiğini duyurdu. 29 Temmuz 2016 tarihinde ücretsiz Windows 10’a geçiş (yükseltme) artık yapılmayacak. 300 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan Microsoft, Windows 10 pazarlama yöneticilerinden biri olan Yusuf Mehdi yaptığı açıklama, "Zaman doluyor. Ücretsiz yükseltme teklifi 29 Temmuz'da bitecek ve bunu kaçırmanızı istemiyoruz." şeklinde gerçekleştirildi. 29 Temmuz 2019 tarihinden sonra Windows 10 Home'u satın almak isteyenler 119 dolar ödemek zorunda kalacak veya yeni bir bilgisayar alarak Windows 10 işletim sistemini kullanabilecek.

Microsoft, Windows 10 ücretsiz işletim sistemi kulanımının sonuna gelmişken acaba gerçekten durum dedikleri gibi son mu bulacak yoksa bu durum bir pazarlama taktiğimi kesin bilinmiyor. Microsoft, Windows 10 ücretsiz kullanım ile ilgili gelişmeleri son dakikaya kadar izleyeceğiz.Ancak bilinen bir gerçekte, aldıkları kararı uygulayarak geçişin ücretli sisteme dönüşmesi riski de bulunuyor. Önümüzde iki aydan fazla bir zaman var. Windows 10 kullanmak istemeyenler için, çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum

29 Temmuz 2016 tarihinden sonra, Microsoft Windows 10 Home kullanmak isteyenler için henüz düşünecek kadar zaman var, ancak zaman çok kısıtlı. Microsoft, Windows 10 işletim sistemi hakkında kararı değişmeyerek satış pazarlamasına geçebilir. Karar vermeden önce bir kez daha düşünmekte fayda var.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.