28 Mayıs 2016 Cumartesi

Hotmail (Outlook) Hesap Silme Nasıl Yapılır?

  Hiç yorum yok


1997 yılında Microsoft'un satın aldığı milyonlarca kişinin kullandığı Hotmail, 2012 yılında Outlook e-posta sağlayıcısına yönlendirildi. Milyonlarca kişinin kullandığı bu servisi kapatmak isteyen de olabilir. Outlook hesap kapatmadan önce bilmeniz gerekenler ise, hesabınızı kapattığınız an e-posta kutunuz tamamen boşaltılır ve tüm gelen e-postalar engellenir. Hesabınızı 1 gün içinde geri alabilirsiniz. Ancak 1 günü geçerse kalıcı olarak devre dışı kalır. Tekrar aktif ettiğinizde de yeni ve boş bir e-posta kutunuzla kullanmaya başlarsınız. Ayriyeten mobil cihazınız ya da bilgisayarınız hesabınıza otomatik olarak erişim için ayarlandıysa bu işlem hesabınızı tekrar aktifleştirir. Bunu önlemek için hesabınızı devre dışı bırakmadan önce bu erişim işlemlerini kapatmalısınız.

Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?
  1. Outlook hesap kaldırma işlemi için öncelikle Hotmail hesabınıza giriş yapın.
  2. Ardından “Hotmail Hesap Kapatma” bağlantısına tıklayarak ‘Hesabınızı Devre Dışı Bırakın’ başlıklı sayfayı açın.
  3. Açılan sayfada e-postanızı kapatma nedeninizi seçin ve “Hesabı devre dışı bırak” butonuna tıklayın. Böylelikle hesabınızı kapatmış olursunuz.

Tekrar hatırlatayım, bu işlemlerin ardından hesabınızı 1 gün içerisinde geri almazsanız, Hotmail hesabınız kalıcı olarak silinecek ve başka bir müşteri için kullanılabilir hale gelecektir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.