25 Mayıs 2016 Çarşamba

Dinamik Blogger Kenar Mesajlarından Resimleri Kaldırma

  Hiç yorum yok

Önce


Sonra 

Dinamik Blogger kenar sutundaki mesajlarda görülen minik görselleri kaldırıp, yazıya tıklandığında görselin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Dinamik Blogger Kenar çubuğu 250 px. gibi küçük bir alan ile sınırlandırılmıştır. Hiçbir anlam teşkil etmeyen küçük resim ve yorumların kapladığı yer yazı başlıklarınızın yarısını görülmez yaparak birçok değerli yazınızın değerini yok eder. Hatta bu alanın açılıp kapanmasını sağlayan bir  kod ekleyerek te genişlik seviyesini yükseltip daha fazla yararlanabilirsiniz.

Bu konuda, Dinamik blogger ile ilgili yazılan birçok makaleyi incelemenizi tavsiye ederim. Sidebar yazı akışında görülen minik resimleri kaldırmak için,

Yapmanız gereken işlemler ise ;

1. Blogger, kumanda panelinize giriş yapın.

2. Sırası ile, ŞablonÖzelleştirGelişmişCSS ekle yolunu takip edin.

3. Aşağıda verilen kodları pencereye yapıştırın ve ( } ) bu işaretten sonra enterleyerek blogunuzu kaydedin.

.sidebar .item.hentry .thumbnail{
display: none !important;
}
.sidebar .item.hentry.selected .thumbnail{
display: block !important;
}

Sonuç : Blog ana sayfanızı açtığınızda resimlerin görülmediği ancak herhangi yazıya tıkladığınızda sadece o yazıda resmin görüldüğünü farkedeceksiniz. İstdiğiniz zaman kodları kaldırarak eski görünüme dönebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.