11 Nisan 2016 Pazartesi

Blogspot’ta Nasıl Kategori Oluştururuz?

  Hiç yorum yok
İçeriklerinizi kategoriler altında toplayarak ziyaretçilerinize rahat bir şekilde okuma imkanı sunmak ister misiniz? O halde ufak dokunuşlar ile blogunuzun görünümünü daha şık hale getirin. Bu yazımda size Blogspot’ta nasıl kategori oluşturulabileceğini anlatacağım.
 1. İlk olarak “Blogspot” panelinize giriş yapın. Blog sayfanıza geldiğinizde karşınıza çıkacak olan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  3
 2. Ekranın sol tarafındaki “Yerleşim” butonuna tıklayın.
  4
 3. Yerleşim kısmına gelerek “Gadget Ekle” ye tıklayın.
  5
 4. Açılan pencerede “Etiketler” sekmesini seçin.
  6
 5. Başlık kısmına “Kategoriler” yazın ve kaydedin. İsteğinize bağlı olarak kategorinizde kaç yazı olduğunu gösterebilirsiniz.
  7
 6. Kategorilerinizi hem dikey hem yatay olarak gösterebilirsiniz. Görünürlülüğünüzün artması için kayıtlarınızı üst kısmında göstermek istiyorsanız, kenar çubuğuna eklediğiniz gadgetı üst taraftaki boş alana sürükleyebilirsiniz.
  8
 7. Hangi kategorilerde yazıyorsanız yazılarınızın kategorilerini belirleyin ve“Etiketler” kısmına yazın ve “Tamamlandı” butonuna basın. Yazıyı yayınladığınızda seçtiğin kategoride yer alacak.
  9
 8. Düzenlemelerinizi kaydettikten sonra blogunuzu tekrar kontrol edin.
  10

  Her ekleyeceğiniz kategoriler için aynı adımları uygulamanız yeterlidir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.