14 Eylül 2015 Pazartesi

Kurban Bayramı Mesajları / Sözleri

  Hiç yorum yok

Kurban Bayramı Mesajları /  Sözleri


Ey dualara icabet eden, bize şahdamarımızdan daha yakın olan, esirgeyen, bağışlayan, lütfeden ALLAH’ım.Şu Mübarek Kurban Bayramında Tüm Müminlerin Kurbanını Kabul Eyle(Bayramınız Mübarek Olsun)


Ey Allah’ın kulları dünyaya düşkün olmayın. Haram ve şüpheli şeylerden çok sakının. Allah’ı her zaman ve her yerde çok zikredin.Bayramınız Mübarek olsun


Elmas yontulmadan, insan ise dini eğitim ve terbiye almadan mükemmelliğe ulaşamaz.Hayırlı Bayramlar

İbadetin ruhu, ihlastır. İhlas ise, yapılan ibadetin yalnız emredildiği için yapılmasıdır.Kurban Bayramınız Mübarek OlsunŞükür, nimeti verene karşı duyulan minnetin açık bir göstergesidir.O yüzden, kendisinden bir iyilik gördüğümüz kişiye teşekkür ederiz.Şükür ve minneti en çok hak edense, mülkün mutlak sahibi olan Allah-ü Teâlâ’dır.Kurban Bayramını Mübarek olsunEy yalnızların en yakını, tek başına kalanların dostu, çaresizlerin yardımcısı, fakirlerin sonsuz serveti, zayıfların kuvveti, gariplerin şikayet merci’i olan yüce RABBİMİZDEN Size Ve Ailenize Hayırlı Bayramlar Diliyorum..
Hayırları feth eyle, şerleri def eyle, sonumuzu hayr eyle.Sana hakkıyla kulluk edenlerden, affına erenlerden eyle.Doğruyu söyleyenlerden, yanlışa düşmeyenlerden eyle.Hakikatten şaşmayanlardan, doğru yoldan sapmayanlardan eyle.Şu Mübarek Bayramda Kurbanımızı Kabul Eyle(Bayramınız Mübarek Olsun)Ey iman edenler! Allah'ın alâmetlerine, haram aya, kurbanlık hediyelere, gerdanlıklarına ve Rablerinden lutuf ve rıza bekleyerek Kabe'ye yönelenlere sakın saygısızlık etmeyin. İhramdan çıktığınız zaman avlanabilirsiniz. (Bayramınız Mübarek Olsun)
Onlara Âdem'in iki oğluyla ilgili haberi hakkıyle oku. Hani her ikisi birer kurban sunmuşlardı, birinden kabul edilmiş, diğerinden kabul edilmemişti. (Kurbanı kabul edilmeyen, ötekine):" Seni öldüreceğim" demişti. Diğeri ise şöyle demişti: "Allah, yalnız kendisinden korkanlardan kabul eder"(Bayramınız Mübarek Olsun)
1. fe : artık , o halde
2. salli : namaz kıl
3. li rabbi-ke : Rabbin için
4. venhar : ve kurban kes

Kurban Allah'a yaklaşmak maksadıyla ve yalnız O'nun rızasını kazanmak için kesilir.Gelsinler ki, kendilerine ait bir takım menfaatlere şahit olsunlar ve Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği (kurbanlık) hayvanlar üzerine belli günlerde (onları kurban ederken) Allah'ın adını ansınlar Artık onlardan siz de yiyin, yoksula fakire de yedirin(Bayramınız Mübarek Olsun)

 Biz, (İbrahim'e) büyük bir kurbanlık vererek onu (İsmail'i) kurtardıkSÂFFÂT SÛRESİ (Bayramınız Mübarek Olsun)

Hz. Peygamber (s.a.s) "İmkânı olup da kurban kesmeyen bizim namazgâhımıza yaklaşmasın"(Bayramınız Mübarek Olsun)
Her şey mânen Bismillâh der. Allah nâmına Allah’ın ni’metlerini getirip bizlere veriyorlar.(Bayramınız Mübarek Olsun)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.