6 Ağustos 2015 Perşembe

Kilitli , Kaldırılamayan Eklentileri Kaldırma

  Hiç yorum yok

Kilitli , Kaldırılamayan Eklentileri Kaldırma

Blogger blogunuzda , Şablon değişikliği sonucu , Bazı eklentileri kaldıramayabilirsiniz, yada yukarıdaki resimdeki gibi , powered by blogger yazısının bulunduğu eklenti kilitli , kaldırılamayabilir olabilir..

Bu yazımızda, blogger için kaldıramadığınız kilitli eklentilerinizi nasıl kaldırabileceğinizi anlattık..


Blogger blogunuzda Yerleşim sayfanıza girin..


Yukarıdaki örnek resimde gördüğünüz , Attribution eklentisi kilitli durumda kaldırılamıyor , yanındaki Düzenle butonuna bastığımızda aşağıdaki resimdeki panelimiz açılıyor..


Üstteki örnek resimde gördüğünüz gibi , Attribution adlı eklentimizin Kaldır bağlantısı yok , bu yüzden bu eklentiyi kaldıramıyoruz...

Aşağıdaki anlatılanları uyguladıktan sonra şu şekilde bir sonuç alacağız..


Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi , eklentimizin artık Kaldır Butonu aktif..

Eğer blogger blogunuzda , sizinde kaldıramadığınız , kilitli eklentiler varsa aşağıdaki anlatım ile , blogunuzdan kaldırabilirsiniz..

Anlatıma Geçelim..

Blogger blogunuzda Yerleşim sekmesine girin , Kaldırılamayan eklentiniz, yani kilitli olan eklentinizin ismini blogger şablonunda aratacağız...Bizim örneğimizde Attribution eklentisi olduğu için , biz şablon kısmında Attribution şeklinde arama yaptık , siz kaldırmak istediğiniz eklenti adını yazın.... ( Widget Şablonlarını Genişlet kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın )
<b:widget id='Attribution1' locked='true' title='' type='Attribution'>
<b:includable id='main'>
<b:if cond='data:feedbackSurveyLink'>
<div class='mobile-survey-link' style='text-align: center;'>
<data:feedbackSurveyLink/>
</div>
</b:if>
/// Yukarıdaki kod içinde geçen kırmızı true yazısını

Aşağıdaki gibi false olarak değiştiriyoruz ///<b:widget id='Attribution1' locked='
false' title='' type='Attribution'>
<b:includable id='main'>
<b:if cond='data:feedbackSurveyLink'>
<div class='mobile-survey-link' style='text-align: center;'>
<data:feedbackSurveyLink/>
</div>
</b:if>

Attribution kelimesini aramamız sonucunda yukarıdaki kod dizilimini buluyoruz , Kod içinde kırmızı ile geçen true kısmını false olarak değiştireceğiz , böylelikle blogger blogunuzda kaldıramadığınız eklentinizi kaldırabilecekseniz..<<< Bu Yazı için Arama Sonuçları  >>>

Blogger Kaldırılamayan Eklentileri Kaldırma , Kaldırılamayan Eklenti , Blogger Eklenti Kaldırma , Kaldırılamayan Widget Kaldırma , Blogger Eklenti Kaldırma Sorunu , Eklenti Nasıl Kaldırılır , Kilitli Blogger Eklentisi

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.