9 Ocak 2014 Perşembe

iPhone 5S Özellikleri

  Hiç yorum yok
iPhone 5S Özellikleri

Her kullanıcın olduğu gibi şuanda da yeni telefon almayı düşünün ve Apple’ın kendine özgü tasarımını seven kitlenin gözü son amiral gemisi olan iPhone 5S üzerinde duruyor. Apple’ın son hamlesi olan iPhone 5S bir önceki modeline göre çok daha gelişmiş bir teknoloji ile karşımıza çıkıyor. Cihazın 5 ve diğer jenerasyon cihazlara oranla en büyük farkı kendine özgü güvenlik sistemi yani parmak izi okuma teknolojisidir. Bu teknoloji sayesinde artık sadece telefonunuzu siz açabileceksiniz. Üstelik oldukça satabil şekilde çalışıyor olması da sistemin diğer en büyük avantajıdır diyebiliriz. Biraz da eğer teknik kısmına bakacak olursa cihazımızın 3 farklı renk seçeneği mevcut (Uzay Grisi, Altın Rengi ve Gümüş Rengi). Her zaman ki Apple stratejisi olduğu gibi cihazlarda 16 GB 32 GB ve 64 GB’lık sürümler bulunuyor.

Diğer Apple cihazlarından farklı olarak bu seferki cihazın içerisinde 64 Bit mimariye sahip A7 çipi ve M7 hareket yardımcı işlemciyi görüyoruz.  Biraz da estetik açısından bilgi verecek olursak eğer yükseklik 123,8mm ve genişliği 58,6mm’ye denk geliyor.  Açıkçası diğer cihazlara oranla ölçülerin farklı ama iPhone 5’e neredeyse  aynı olduğunu söyleyebilmek mümkün.  Diğer modellere oranla kamerada da gözle görebilir bir değişim ve hızlı çekim modunda büyük gelişmeler kaydedilmiş durumda. Ancak hoparlördeki gücün ise her Apple cihazında sıkışma ile azalması iPhone 5S’de daha da geriliyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.