9 Ekim 2013 Çarşamba

iPhone 6'da ekran dev gibi olacak!

  Hiç yorum yok
iPhone 6'da ekran dev gibi olacak!

iPhone 5S ve 5C'nin tanıtılması ve satışa sunulmasının üzerinden çok geçmeden elbette klasik olarak bir sonraki iPhone modeli hakkında tartışmalar yeniden alevlendi. Hatırlayacak olursanız Apple, iPhone 5 ile ekranı genişlettiğinde büyük tartışmalar yaratmış, bundan sonraki iPhone modellerinde bu genişlemeye devam edilecek mi sorusu akılları bir hayli yormuştu. Artık cevap neredeyse kesin gibi: Evet, iPhone büyümeye devam ediyor...

iPhone 5 ile ekranı büyüten Apple, iPhone 5S ve 5C'de bu yönde bir atılımda bulunmamıştı. Fakat belli ki şirket iPhone 6'ya hazırlanıyormuş. Gelen bilgilere göre Apple, iPhone 6'da ekran boyutunu 4.8 inçe çekecek gibi görünüyor. Jefferies & Co. Analisti Peter Misek tarafından yapılan açıklamaya göre durum bundan ibaret; fakat yalnızca o değil, bu durum farklı kaynaklardan da şimdiden "doğrulanmış" durumda. Takip edenler bilirler, konu iPhone olunca "sızan" bilgiler genellikle doğru çıkıyor. Eğer iPhone 6'da ekran büyürse bu, ekranda bir satır daha yer alacağını gösteriyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.