18 Aralık 2012 Salı

Ziyaretçi Elde Etme Yöntemleri - II

  Hiç yorum yok

Öncelikle en güzel ziyaretçi edinme yönteminin kaliteli içerik üretip, internet kullanıcılarına faydalı olmayı amaçlamak ve seo kullanarak arama motorlarından gelen trafiği beklemek olduğunu belirtmek isterim. Bu durum belli bir emek ve istikrar ister. Ayrıca değerli olarak görülmesi gereken ve bence bir blogun kalitesini belirleyen etken takipçilerinizdir. Sosyal paylaşım sitelerinden yada adresinizi browser çubuğuna yazarak bloglarınızı/sitelerinize takip altında tutan kitle. Bu kitle ise zamanla oluşacağı için uzun bir sürece ihtiyaç duyar. Bu iki etkeni açıkladıktan sonra ziyaretçi elde edebileceğiniz daha doğru bir ifadeyle sitenizi daha fazla insana duyurabileceğiniz farklı yöntemlerden bahsetmek istiyorum.

İçerik paylaşım siteleri : İçerik paylaşım siteleri sizin linkiniz ile beraber sizin sayfalarınızı yayınlayan ve çok sayıda kullanıcıya sahip olan sitelerdir. Bu sitelerden yararlanarak ürettiğiniz içeriği çok daha fazla kişiyi ulaştırıp sitenizi tanıtabilir, bu yolla hem ziyaretçi hem uzun vadede takipçi edinebilirsiniz. Aklınızdan çıkmaması gerek durum şudur ki: Siz sitenize giriş yapan her kullanıcıyı sadık bir ziyaretçi haline dönüştürebilirseniz başarılı olacaksınız. İçerik paylaşım siteleri bu konuda sizlere yarımcı olabilir.

Bu hizmeti sunan iki büyük alt yapı var.
  • Sizden Size : http://sizdensize.milliyet.com.tr/AnaSayfa - Milliyet Gazetesi Destekli
  • Bumerang : http://bumerang.hurriyet.com.tr/ - Hurriyet Gazetesi  Destekli
İmleme Siteleri : İmleme siteleri kullanıcıların beğendikleri içeriği paylaştıkları, sosyal paylaşım sitelerine ( Facebook, Twitter vs ) benzer bir mantıkla hareket eden sistemlerdir. İmleme sitelerine site içeriğinizi göndermek hızlı indexlenmenize , arama motorlarında üst sıralara yükselmenize katkı sağladığı gibi az da olsa size belli bir trafik akışı sağlayabilir. Türkiye standartlarında etkisi çok olmasa da hiç etkisi yok demek pek doğru olmayacaktır. İmleme siteleri hakkında detaylı bilgi için buradan buyurun : Sosyal İmleme Sistemi ve Siteleri >> 

Soru - Cevap Siteleri : İnternet dünyası için eski bir alışkanlık olan soru cevap sitelerini  Google üzerinden arama yaparak yada konunuz ile ilgili bir çok site takip ederek ulaşabilirsiniz ben size bir örnek sunayım : http://uyumluyasam.com/ 

Kullanıcılar diğer kullanıcılara sorular sorarak paylaşımda bulunur. Bu tarz siteleri kullanarak bloglarınızı tanıtabilirsiniz. 

Burada dikkat etmeniz gereken bir dizi etik kural var. Sadece link atayım maksadıyla değil , hem soru cevap sitesine faydalı olamak hem kullanıcılara yararlı bilgiler sunmak maksadını taşımalısınız.  Böylece kimse için rahatsızlık verici bir ortam oluşturmadan sitenizi tanıtabilirsiniz. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.