17 Kasım 2012 Cumartesi

Blogger Mobil Adsense Reklam Kodu Eklemek

  Hiç yorum yok


Blogger Mobil Adsense Reklam Kodu Eklemek

Blogger için mobil reklam isteyenlerin en önemli destekçisi şüpesiz Google Adsense reklam hizmeti. Türkiye piyasasında yaygın olarak kullanılan Adsense kodları özellikle mobil kullanıcılara hitap etmeye başladı.  

Son yıllarda Blogger mobil kullanıcılarının oranı %60 artmış durumda olduğunu da hatırlatmak isterim. Üstelik mobil Blogger kullananlarda reklam alanları bir hayli fazla yer kaplıyor. 

Özellikle cep telefonu trafiği olan blog sahipleri için büyük bir gelir kapısı oluşturabilir.Blogger Mobil Adsense Reklam Kodu Eklemek 

Öncelikle Blogger Blog yönetim sayfasına giriş yaptıktan sonra soldaki menüden Şablon seçin.


 Sağ tarafta Mobil sekmesinin altındaki ayar tuşuna basın
 Açılan sayfada Evet'i işaretleyip kaydettikten sonra tekrar yönetim sayfasına dönün ve soldaki menüden Yerleşim 'i seçin.

Açılan sayfada Blog kayıtları'nın alt kısmında bulunan düzenle 'yi tıklayın. Aşağıdaki tablo açılacak. Bu tabloda Kayıtlar Arasında Reklam Göster 'i tıklayın. Reklamınızın boyutlarını renklerini ayarladıktan sonra Kaydet tıklayın ve çıkın.

Bu kadar. artık mobil cihazlarda Adsense reklamlarınız gösterilmeye başlayacak.Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.